Portal Uwodzicieli
Witryna poświęcona relacjom damsko męskim oraz budowaniu międzyludzkich więzi emocjonalnych.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

13 NIETYPOWYCH ALE NIESAMOWICIE SKUTECZNYCH TECHNIK MOWY CIAŁA by. Hoon

Portret użytkownika Hoon

Cześć,

Kontynuuje cykl blogów tym razem:
13 mega skutecznych technik mowy ciała, zastosuj je od dziś a gdy zaczniesz je stosować zobaczysz od razu efekty

Otwarta mowa ciała

Głowa – wyprostowana, spokojne ruchy i delikatnie wyżej podniesiona niż naturalnie, nie tak jak byś patrzył na ludzi z góry a delikatnie o 1 cm, to spowoduje że będziesz wyglądał na bardziej pewnego siebie ale niewywyższającego się.

Dłonie – zawsze pokazuj wewnętrzna część dłoni, otwierając przy tym mowę ciała, tak jak byś zapraszał do siebie, tak ułożone dłonie symbolizują otwartość i i pewność

Klatka piersiowa – Zawsze wyprostowana, możesz delikatnie wciągnąć brzuch i podnieść klatkę, będziesz wyglądał bardziej mężnie.

Biodra i nogi – gdy stoisz stopy mają być na szerokość barków, zawsze stawiaj kroki pewnie i stanowczo, jak byś dokładnie wiedział gdzie idziesz, ale jednocześnie rób to spokojnie.
Biodra możesz bardzo delikatnie wypchnąć do przodu (tak jak byś chciał za prezentować to co masz w spodniach)

Wolne i swobodne ruchy
Twoje ruchy mają być swobodne i delikatne, ale za razem zawsze konkretne, naucz się panować nad swoim ciałem, nie bujaj się z nogi na nogę.
Jak rozmawiasz gestykuluj naturalnie i delikatnie(od szyi do pępka na szerokość barków – to jest strefa w której powinieneś gestykulować aby przekaz był najmocniejszy)

Wyprostowana sylwetka
Zawszę bądź wyprostowany, pamiętaj osoba przygarbiona, która ledwo co stoi nie będzie odbierana za pewną siebie.
Zapamiętaj zasadę – czubek twojego kręgosłupa kończy się na czubku twojej głowy.

Spojrzenie
Oczy są zwierciadłem duszy. To jak parzysz na kobietę ma ogromne znaczenie, po przez oczy możesz dużo powiedzieć jak i się dowiedzieć.
Delikatnie zmruż oczy, i patrz dokładnie w punkt miedzy jej oczami w ten sposób powstanie tunel wizualny w którym ona będzie miała wrażenie jak byś zaglądał jej do głowy. (tak to jest pozytywne)

Uśmiech
Jeżeli uważasz, że masz głupi uśmiech nie martw się ja tez tak myślę, ale uśmiecham się bo wiem, że to działa. Nikt nie lubi smutnych osób, a każdy lubi przebywać z pozytywnymi ludźmi, i ty taki bądź.
Uśmiechaj się jak najwięcej, zawsze pokazuj zęby i nie bój się tego.
Na początku może być to trudne, ale pamiętaj, że jeżeli twoje Ciało będzie wyprostowane, będziesz miał uśmiech na twarzy to i to jak się czujesz się zmieni- jeżeli jest to dla Ciebie trudne zacznij ćwiczyć przed lustrem lub aparatem robiąc sobie zdjęcia.

Sposób przemieszczania się, i stania
Stąpaj po ziemi jak byś był jej panem, każdy twój krok ma być stabilny i konkretny, postaraj się delikatnie zarzucać barkami, wygląda to bardzo męsko, a przy tym przekazujesz niewerbalną informacje – jestem pewny siebie (zobacz scenę z Cassino Royal jak Daniel Craig szedł przez Cassino)
Robiąc krok lewą noga delikatnie zarzuć do przodu prawy bark, i tak samo prawą nogą zarzuć delikatnie lewy bark.
Tak samo masz stać - stabilnie i z stopami na szerokość barków, taką postawą pokażesz że jesteś pewny siebie

Aktywna, dynamiczna ale spokojna gestykulacja
Gestykulacją możesz przekazać lub umocnić swój przekaz, warto wykorzystać to, że gestykulując podświadomie możesz kobiecie implikować pewnie informacje.
Strefą która jest najbardziej odbierana podświadomie jest to od twojej szyi do pępka i na szerokość barków.

Nie okazywanie zainteresowania mową ciała
Karanie, nagradzanie, prowadzenie i dostosowanie to tylko niektóre sposoby w jaki sposób możesz prowadzić swoją partnerkę podczas rozmowy.
Jeżeli kobieta powie coś co Ci się nie spodobało odwróć się od niej delikatnie i zacznij mówić przez bark, w taki sposób, niewerbalnie ukarzesz ją za jej złe zachowanie.
Proste i niezwykle skuteczne.
Prawdopodobnie po takiej sytuacji będzie starała się stanąć naprzeciwko Ciebie, aby podświadomie dopasować się.
Ludzie mają wrodzoną zdolność dopasowywania się do innych w grupie aby czuć się zaakceptowany w środowisku.
Warto to wykorzystać.

Ton głosu zdecydowany, nie agresywny
To jak mówisz przekazuje ponad 30% przekazu nie werbalnego, tonem głosu możesz podkreślać pewne słowa aby umocnić daną informacje, staraj się zawsze mówić spokojnie i wolno, oczywiście nie w każdej sytuacji, ale naucz się operować głosem i emocjami jakie przekazujesz nim np.: opowiadając historię, odgrywaj role, raz mów głośniej raz ciszej, rób pauzy, a czasami nic nie mów, pozwól słuchaczom poczuć stan niedoczekania.

Dobrym ćwiczeniem na głoś jest wymawianie samogłosek ( a, e, i, o, u) zacznij głośnio od „A” i powoli schodź z głośnością do prawie nie słyszalnego aby zacząć „E” i tak dalej.
Po takim ćwiczeniu twój głoś będzie bardziej basowy, męski i głęboki oczywiście nie od razu ale ćwicz codziennie.
Dodatkowo możesz czytać bajki dla dzieci. Głośno i wyraźnie na wdechu mówiąc przez przeponę, tak jak byś czytał to małemu dziecku, w ten sposób nauczysz się intonować i odpowiednio kalibrować głosem
Ostatnim ćwiczeniem jakie możesz zrobić jest czytanie na głos z ołówkiem w zębach tak abyś pracował językiem, z ten sposób będziesz mistrzem dykcji

Uścisk dłoni
To jak podajesz rękę kobiecie przekazuje jej informacje jakim jesteś mężczyzną i w druga stronę to działa.
Zapamiętaj kobiety nie lubią przysłowiowego „śledzia” czyli podawanie ręki w ogóle jej nie ściskając.
Podając dłoń kobiecie delikatnie uściśnij ją, nie za mocno nie za lekko, z wyczuciem.
Jeżeli chcesz dominować możesz podać ręce wewnętrzną stroną do dołu w ten sposób – pokażesz jej że jesteś dominujący, ale na początek polecam zdecydowanie normalne podanie ręki, ewentualnie możesz delikatnie przechylić dłoń pod kontem 45 stopni.

Możesz tutaj wykorzystać technikę zimnego odczytu, często jest tak że jak osoba mocno ściska dłoń, potrząsając nią jest to osobą pewna siebie konkretna i zdecydowana, z drugiej strony gdy osoba podaje rękę delikatnie, ledwo Ci zaciskając palce, oznacza że jest to osoba bardzo wrażliwa, delikatna i spokojna, nieszukająca akceptacji ale wymagająca.
To możesz wykorzystać na samym początku rozmowy, podajecie sobie dłoń i mówisz że umiesz czytać z ręki i na podstawie tego jak uścisnęła rękę opisujesz.
Oczywiście aby było to bardziej skuteczne zwróć uwagę na inne sygnały jakie wysyła kobieta, takie jak jej mowa ciała, ustawienie ciała, intonacja głosu oraz takie proste elementy jak styl ubierania i charakter.

Umiejętność milczenia
Milczenie jest złotem, a mowa srebrem, Znasz takie momenty podczas rozmowy że nie wiesz co powiedzieć i zaczyna się robić niezręcznie? Nie przyjemne, co wtedy zrobić?
Na siłę szukać tematów czy może wykorzystać to na swoją stronę – Powiedz jej „ wiesz co to jest fajne, że czasami spotyka się ludzi z którymi możesz pogadać i fajnie się bawić, ale też czasami Ci sami ludzie potrafią się zamknąć i nic nie mówić, patrząc się na siebie mają wrażenie jak by prowadzili dalej dialog…”

Ty nie wyjdziesz na idiotę, że nie wiesz co powiedzieć a i rozpocznie się temat relacji damsko-męskich.
Czasami warto się zamknąć i nic nie mówić. Każda kobieta nas testuje zadając tak zwane „shit testy” czyli pytania sprawdzające twoją wiarygodność lub spójność z tym co mówisz a jak się zachowujesz. Np.: Zawsze jesteś taki cwaniakowaty?

Milczenie jest złotem – i tak też odbij ten test czyli najlepszym odbiciem shit testa jest nie odbijanie go - spójrz na nią z pożałowaniem uśmiechnij się i kontynuuj wcześniejszy temat.
Wyobraź sobie James Bonda, jak mówi do niego tak kobieta, on spojrzy na nią uśmiechnie się poprawi muszkę i będzie kontynuował wcześniejszy temat, po prostu zignoruje to, bo stwierdzi, że nie jest warte na uwadze to że musi odpowiadać.
Tak samo jak podczas rozmowy z kobietą, jeżeli zaczyna gadać to niech gada, daj jej się wygadać, ale pamiętaj niech będzie to temat który ją interesuje i który prowadzi Cię do określonego celu, pamiętaj żeby to nie były tematy negatywne, jej były chłopak czy praca.

Mikro sygnały – ekspresja mimiczna
Praktycznie niewidoczne i całkowicie naturalne, mikro sygnały. Chcesz być lepiej odbierany naucz się grać twarzą określone stany, np.: strach, smutek, szczęście, gniew, czy złość
Każdy z tych stanów przejawia się określonymi mikro sygnałami na twarzy, naucz się tego a staniesz się mistrzem czytania w myślach.
Oczy, one są zwierciadłem duszy tak jak wcześniej mówiłem po przez naukę o ruchach gałek ocznych możesz dowiedzieć się czy druga osoba kłamie, wymyśla, wyobraża sobie, fantazjuje, czy przypomina smak lub zapach.

Góra lewo – wyobrażą sobie, tworzy obrazy, zmyśla
Lewo – wyobraża sobie, tworzy dźwięki w swojej głowie
Dół lewo – odczucia kinestetyczne

Góra prawo – Przypomina sobie
Prawo – dźwięki, przypomina sobie
Dół prawi – Dialog wewnętrzny.

Zapamiętaj też że źrenice będą się powiększały jeżeli ktoś kłamie lub będzie odczuwał szczególne emocje np.: podniecenie seksualne.

Naśladowanie
Ludzie którzy mają ze sobą dobry kontakt są zazwyczaj bardzo podobni do siebie, mają podobne myślenie, praktycznie identyczny sposób chodzenia, a nawet postawa ciała jest bardzo podobna.
Zacznij dopasować się do ciała kobiety aby potem zacząć prowadzić ją mową ciała aby była bardziej otwarta.

Np.: Stoicie i rozmawiacie ze sobą przez bark, zacznij delikatnie przekręcać klatką piersiową w jej stronę tak o 45 stopni i sprawdź czy się dopasuje, potem kolejne 45 stopni i czekaj na efekt. Jeżeli tego nie zrobi zamknij mowę ciała aby po chwili znowu ją otworzyć, to będzie niewerbalne ukaranie jej.
Jeżeli widzisz że dziewczyna jest otwarta i pełna uśmiechu ty też taki bądź, jeżeli będzie twardą sztuką ty też taki bądź, nie rywalizuj z nią tylko flirtuj, sprzeczaj się i dogryzaj ale ze smakiem i uśmiechem na twarzy. W ten sposób zbudujesz uczucia sympatii i zrozumienia.

Chcesz więcej tego typu materiałów?
To tylko malutki ułamek tego co mam.

Napisz komentarz, kliknij lubię to lub zgłoś na główną, w ten sposób doceniasz moją prace, a ja będę wiedział że warto pisać więcej Smile

Odpowiedzi

Portret użytkownika Thunder

Lubię te Twoje blogi, w

Lubię te Twoje blogi, w których niby przedstawiasz podstawy, ale są one przemyślanie zebrane.
Ulubione, bo dobrze sobie to od czasu do czasu przypomnieć.

Portret użytkownika Hoon

Masz racje to są "niby"

Masz racje to są "niby" podstawy podkręcone o te kilka procent które zwiększają skuteczność o kilkadziesiąt procent Smile

Staram się jak mogę.

Portret użytkownika Hedoniz

Konkretne i do zastosowania

Konkretne i do zastosowania od zaraz elementy, które przynoszą natychmiastowe efekty. Jestem na tak Smile

Portret użytkownika Dobrodziej z Północy

Daniel Craig, popraw bo się z

Daniel Craig, popraw bo się z Nicolasem Cage kojarzy Wink Poza tym plusik, za podstawy Smile

Edit: w karaniu też masz pomyłkę małą, dziewczynę karzesz za jej złe zachowanie, a nie za swoje złe zachowanie.

Portret użytkownika Hoon

Dziękować, poprawione.

Dziękować, poprawione.

Do ulubionych, dobrze i jasno

Do ulubionych, dobrze i jasno przedstawione Wink

Portret użytkownika Creedence

Podoba mi się! Prosimy o

Podoba mi się! Prosimy o więcej Smile

Portret użytkownika Dominikkow

A sposób robienie kupy i

A sposób robienie kupy i siusiu? Głośno jak samiec alfa żeby zaznaczyć teren obecnością swą? Czy filuternie i niewinnie jak mała dziewczynka?
Doceniam Twoją pracę - niemniej, chęć kontrolowania mowy ciała sama w sobie powoduje sporo napięć. A to jest zaprzeczenie pewności siebie.

Portret użytkownika Hoon

Masz racje, na początkowym

Masz racje, na początkowym okresie przyswajania nowej wiedzy może być to krępujące i powodujące spięcia.
Ale to jest proces który nazywamy uczeniem Smile

Na początku nie wszystko musi wychodzić dobrze.
Z czasem dana czynność, zachowanie, ruchy czy gesty stają się całkowicie naturalne i kontrolowane na poziomie podświadomym.

Portret użytkownika TOA

Jeśłi tylko zechcesz możesz

Jeśłi tylko zechcesz możesz nawet srać jak prawdziwy macho, kwestia powtarzania do czasu wyrobienia nawyku, potem jest to naturalne Smile

Portret użytkownika Konstanty

Ktoś tu kiedyś napisało o

Ktoś tu kiedyś napisało o zasadzie 20/80. W jednym momencie skupiamy się na 20% tego co chcemy przyswoić. Kurwa, trzeba się za siebie wziąć znowu. Część tej wiedzy zostało, ale część uleciała, bo nie skupiałem się na tym co robię wystarczającą długo, aby powstał nawyk.

Mowa ciała jest niesamowita. Pamiętam jak pare lat temu, na świeżo i skrupulatnie to wdrażałem i obserwowałem reakcje ludzi. Plułem sobie w brodę, że nie dorwałem się do tej wiedzy i tematów w okresie nastoletnim. Byłem jak we mgle. Smile

Portret użytkownika jimi

Psycholog do milicji

Psycholog do milicji rozjebany:))))

Portret użytkownika Hoon

Tzw.?

Tzw.?

Portret użytkownika Bloy

Góra lewo – wyobrażą sobie,

Góra lewo – wyobrażą sobie, tworzy obrazy, zmyśla
Lewo – wyobraża sobie, tworzy dźwięki w swojej głowie
Dół lewo – odczucia kinestetyczne

Góra prawo – Przypomina sobie
Prawo – dźwięki, przypomina sobie
Dół prawi – Dialog wewnętrzny.

Szczerze nigdy nie sprawdzalem, nie testowalem i chcialem zapytac czy to jest jakos statystycznie sprawdzone. A jesli tak to czy jest to regula dotyczaca zarowno prawo jak i leworevznych bo wiadomo od czego to zalezy.

Po za tym blog do ulubionych. Props.

Portret użytkownika but_mil

jak ostatnio sobie coś

jak ostatnio sobie coś wyobrażałam, to patrzyłam góra-prawo, a nie góra-lewo. Nie wiem, czy tak mam zawsze, bo pierwszy raz zwróciłam na to uwagę (było to przed przeczytaniem artykułu, więc ew. podświadoma przekora nie wchodzi w grę).

jestem lewus, ale to moim zdaniem nie powinno mieć znaczenia, bo przecież dane strony półkul odpowiadają za to samo. Ale nie znam się Laughing out loud

Portret użytkownika Bloy

Poobserwuje u corek(mam

Poobserwuje u corek(mam dwie-jedna praworeczna, a druga nieokreslona, podobno sa takie przypadki a przynajmnie tak mi mowila pani doktor) i dam znac do czego doszlem:)

Portret użytkownika Hoon

Właśnie nie, lewa półkula

Właśnie nie, lewa półkula odpowiada za logikę i postrzeganie a prawa za emocje i odczucia itp.

Ja też jestem lewo ręczny. Wink

Jednak w większości mikro sygnały i ruchy gałek ocznych jest podświadoma

Portret użytkownika but_mil

no ja wiem, że jest

no ja wiem, że jest rozróżnienie, że dana półkula odpowiada za dane zadania. chodziło mi o to, że i u leworęcznych i u praworęcznych te same strony półkul odpowiadają za to samo (więc chyba strony patrzenia nie powinny się różnić - chyba, że ktoś ma narządy totalnie w odbiciu lustrzanym) Laughing out loud

Portret użytkownika Bloy

No ok. Dlatego pytalem:) Ale

No ok. Dlatego pytalem:) Ale i tak sprawdze w praktyce bo niedowiarek jestem. A zaciekawilo mnie to i to bardzo.

Portret użytkownika Hoon

Testuj śmiało i napisz

Testuj śmiało i napisz relacje co i jak poszło Smile

Portret użytkownika Bloy

Test nr 1. Mialem chwile to

Test nr 1.
Mialem chwile to corki na rozmowe i pytam co robily wczoraj jak bylem w pracy.
Pierwsza reakcja
Mlodsza wzrok ostro w lewo na ulamek sekundy i pojawia sie usmiech(miala urodzinki i ewindentnie ucieszyla sie z przypomnienia o prezentach bo zaraz do nich pobiegla)
Starsza wzrok to samo i zaczela opowiadac.
Plus dla kierunku z pamiecia.
Z pierwszych obserwacji wnioskuje jednak ze ta teoria traci zastosowanie jesli kogos pochlonie rozmowa. Starsza zapytalem w trakcie jej rozwazan o dniu wczorajszym o to co chcialaby robic w najblizszy weekend z racji zakonczenia roku szkolnego i zaczela sie zastanawiac. Mowila ze mysli i mysli i narazie nie wie jednak jej oczy nawet na moment nie gwizdly w przeciwna strone(te od wymyslania, kombinowania) tylko albo patryla na mnie, albo galki przekrecaly sie nieco w lewo.
Tyle z pierwszych spostrzezen. Bede sie staral przy byle okazji na kazdym napotkanym czlowieku to testowac i jak do czegos dojde to sue odezwe:)

Portret użytkownika Hoon

Zadawaj konkretne pytania,

Zadawaj konkretne pytania, aby sobie wyobrażała, przypominała lub ewentualnie wymyśliła.

Po za tym jak patrzy prosto to oznacza że wizualizuje sobie;)

Portret użytkownika Bloy

Troche poszperalem i wiem, ze

Troche poszperalem i wiem, ze uwage zracac trzeba przedewszystkim na mimowolne, nieswiadome ruchy oczu, ktore co jakis czas czlowiek z automatu wykonuje podobnie jak mruganie. Nieistotne w tym momencie jest gdzie patrzy, a gdzie zerka:)

Portret użytkownika Hoon

Wszystko co pisze sprawdzane,

Wszystko co pisze sprawdzane, testowane, i wykorzystywane wielokrotnie są to moje doświadczenia i spostrzeżenia, jak i wiedza jaką przyswoiłem przez kilka lat.

Portret użytkownika pawkar

Konkretna wiedza o potężnej

Konkretna wiedza o potężnej mocy jaką jest umiejętne wykorzystywanie mowy ciała w relacjach międzyludzkich. Poleciało zgłoszenie na główną, zarówno twój wpis jak i poprzedni Rona, są bardzo przydatne i powinny znaleźć się w klasykach. Właśnie takie blogi budują ta stronę, a nie pieprzenie o wyższości danieli i kasy nad umiejętnościami.

Portret użytkownika Hoon

Ciesze się że doceniacie i

Ciesze się że doceniacie i lubicie, dzięki temu dostaje dużą motywacje do pisania dalej.

Wiadoma sprawa, poprawny kat

Wiadoma sprawa, poprawny kat barkow i ulozenie stop rozpierdala niejednego daniela 9.5/10

Przyda się ta wiedza młodym

Przyda się ta wiedza młodym idą wakacje

Jak tak zioram, to ja jednak

Jak tak zioram, to ja jednak jestem 1000% naturals.. Gdybym tak miał trenować a potem przybierać wystudiowane pozy, ochujałbym z poczucia braku spójności ze sobą samym Smile Fakt, że pewnie nie raz przez to w życiu zaliczyłem drobną porażkę, ale nie uznaję gry aktorskiej w codzienności. Raczej jako sprzedawca siebie reprezentuję model byznesowy "kupujesz, albo spierdalaj" niż "mam nadzieję, że uwadze szanownej pani nie umknęła kwadratura mej szczęki oraz krok specyficzny dla mężczyzn wyjątkowo pewnych siebie?" Wink Oczywiście szanuję inne podejścia do tematu autoprezentacji, a nawet nie wykluczam, że moje jest najgorsze.

Portret użytkownika Hedoniz

Według mnie tutaj jest trochę

Według mnie tutaj jest trochę tak, jak ze wszystkim - Piłką nożną, nagrywaniem, siłownią itd.

"Janek chce grać dobrze w piłkę.

Odpowiednie jej kopnięcie przyniesie sukces a żeby to zrobić skutecznie trzeba trenować ten dany ruch.

Na początku to wydaje się sztuczne i nie naturalne a wręcz nie wychodzi.

Następnie te kopnięcia "wchodzą w krew"
"Janek" ma niesamowite efekty bo trenował latami a inni powiedzą, że urodził się z tym.

Pokazując im jak to zrobić tak jak on - często usłyszy, że to nienaturalne i nie dla nich.

I tutaj wchodzi refleksja :

Jeżeli ktoś chce mieć efekty zbliżone lub takie jak "Janek" to może warto go posłuchać ponieważ robi to całe życie i wykazuje ponadprzeciętne efekty ?

Jeżeli komuś jest dobrze tak jak jest - ma wszystko czego potrzebuje - tylko pogratulować, że osiągnął to na swój sposób.

Tylko teraz by się przydało, żeby dał innym ten "przepis" - żeby też mogli osiągnąć podobne efekty.

Oczywiście MrSnoofie to nie wycieczka personalna a moje przemyślenia na to co napisałeś Smile

To, że tak a nie inaczej się zachowujesz/prezentujesz też kiedyś zmodelowałeś od otoczenia i jeżeli przynosi Ci to zamierzone efekty - to bardzo dobrze.

Nie jest tak, że urodziłeś się z tym podejściem oraz mową ciała jaką prezentujesz.

Wzięło to się z otoczenia.

Damian w tym przypadku zmodelował zachowania z otoczenia, które przynoszą największe korzyści i w tym nie ma nic nienaturalnego - a wręcz taki rozwój jest jak najbardziej naturalny, ponieważ sam w sobie rozwój to naturalność.

Osoby, które nieświadomie mają z otoczenia ten określony najskuteczniejszy model bez nauki - są nazywani naturalami.

Jeżeli, ktoś chce się rozwijać, mieć większą skuteczność - ma taką potrzebę to sądzę, że taki artykuł jak najbardziej mu się przyda. Chociaż z obrazkami byłoby lepiej Smile

I na koniec jeden z moich ulubionych cytatów, które idealnie pasują do tematu :

"Trzeba być głupcem żeby oczekiwać innych efektów robiąc cały czas to samo" - Einstein

Jednak bym tutaj dodał oczywiście, że chodzi o osoby, które te określone efekty chcą mieć.

Pozdrawiam i życzę sukcesów !