Portal Uwodzicieli
Witryna poświęcona relacjom damsko męskim oraz budowaniu międzyludzkich więzi emocjonalnych.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Jesteś Za Dobry dla Ludzi? Przestań Być Wrażliwym Idiotą

Portret użytkownika Admin

Jesteś dobry dla wszystkich, a w zamian ludzie dają Ci kopa w dupę? Dajesz wszystkim dookoła dużą wartość od siebie, a ludzie się nie odwdzięczają i traktują Cię jak gówno? Uważasz, że nie można być ZA DOBRYM dla kobiet lub (ogólnie) dla ludzi? Jesteś dobry i miły dla wszystkich, a to inni mają dobrze w życiu? No cóż, popełniasz aż dwa podstawowe życiowe błędy, które kwalifikują Cię do bycia pierdołą w relacjach z ludźmi. Nie tylko w relacjach seksualnych ale i w zawodowych.

Po jednym z ostatnich wpisów dostałem takie pytania od czytelników:

„Czemu jak ja daję ludziom całą swoją energię, siłę i pracę to (muszę zakląć) kurwa zawsze dostaję od nich po dupie Sad

Pracowałem w klubie jako (…) – oprócz tego naprawiłem cały sprzęt oświetleniowy za pół darmo, za 200 zł dałem ze siebie około 100 godzin ciężkiej pracy, aby oświetlenie doprowadzić do stanu świetności. Dałem ze siebie wszystko i na koniec z dwóch klubów zostałem delikatnie wypierdolony Sad Dawałem i gówno dostałem. Co zrobiłem nie tak? Dlaczego dozór w ogóle nie docenia mojej pracy?? Wiem że coś pieprzę w stosunkach z przełożonymi tylko nie wiem co!?”

W artykule „Pijawki Wartości, Kołcze i Rozwój Osobisty” pisałem o dawaniu wartości innym. Jednym z najczęstszych błędów w relacjach jest nie dawanie wartości innym. Bo tak jak mówiłem relacje na pewnym poziomie opierają się na WYMIANIE WARTOŚCI (szeroko rozumianej) między ludźmi.

Schemat pewnie znasz. Jedna osoba daje tak dużo os siebie, a druga tego nie odwzajemnia. I nigdy tego nie odwzajemni sama z siebie.

Musisz zrozumieć jak ten świat działa. Dawanie dużo od siebie jest OK. Oferowanie i dawanie wartości, bycie pomocnym dla innych, jest atrakcyjne. Psycholodzy w badaniach dowodzą, że altruizm jest postrzegany jako atrakcyjna cecha. Pomaganie w rozwiązywaniu innym ich problemów jest świetne… jeśli NIC nie oczekujesz w zamian. Ludzie może Cię trochę polubią. I to tyle z dobrych wieści.

Ale nie oczekuj od ludzi automatycznego rewanżu. Umysł ludzki tak nie działa. Ludzie sami z siebie nie wymienią się wartością z Tobą, tak po prostu. Wezmą od Ciebie co dasz, ale dlaczego mieli by Ci oddać wartość tak sami od siebie? Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. To Ty musisz im powiedzieć czego oczekujesz w zamian. Liczenie na czyjąś wdzięczność jest budowaniem zamku na piasku. Jest takie powiedzenie przekorne „Dobry uczynek nie może obejść się bez kary”. Kiedy usłyszałem to po raz pierwszy wewnętrznie nie mogłem się na to zgodzić. Nie rozumiałem dlaczego by tak mało być? Budowanie swojej strategii życiowo seksualnej na wdzięczności kobiety jest wyrazem naiwności i baśniowego postrzegania świata.

Co wiec robić? Wejść na bloga i przeczytać cały artykuł:

http://www.uwodzenie.org/jestes-za-dobry-dla-ludzi-przestan-byc-wrazliwy...
Adept

Odpowiedzi

Portret użytkownika Dominikkow

Dobry tekst o asertywności.

Dobry tekst o asertywności. Brawo adept, w mojej opinii najlepszy. Twój. Smile
Często się zapominam, że relacja to właśnie wymiana a nie wzajemne głaskanie. Częsty problem tych, którzy byli wychowywani przez nadopiekuńcze matki, które skakały wokół nich.

Świetny tekst i oczywiście

Świetny tekst i oczywiście całkowicie się z nim zgadzam. Problemem wielu kobiet jest oczekiwanie, że mężczyzna się domyśli, a także proszenie o coś. Odkąd zmieniłam podejście i otwarcie mówię czego oczekuję, to nie mam problemu z tym, aby to dostać. Oczywiście zawsze, gdy zostaje udzielona mi pomoc to dziękuję lub chwalę:) Nie traktuje tego jako oczywistość, ale jako miły gest ze strony mężczyzny.

Portret użytkownika Aleus

Brawo, że do tego doszłaś.

Brawo, że do tego doszłaś. Facetowi mówi się wprost. Komunikuje się potrzeby bezpośrednio. Jak jeszcze chwalisz mężczyznę i dziękujesz, to w kwestii komunikacji z naszą płcią dochodzisz do perfekcji. Jeszcze bez fochania się, cichych dni i dbania o dobrą opinię mężczyzny (bez zwierzania się koleżankom, kolegom i matce o związkowych problemach).

Adept, wysmażyłeś świetny blog.

Dziękuję Adept za ten tekst,

Dziękuję Adept za ten tekst, zrobił na mnie największe wrażenie z Twojej twórczości, którą czytałem. Konkretny, merytoryczny z wartościową wiedzą.

PS. Mam pytanie do was użytkowników. W jakich zwrotach egzekwujecie: "Pokazać kobiecie, co ona mozemoże zrobić, by zaskrobic sobie Twoje uznania."

Portret użytkownika Ronlouis

W Ojcu Chrzestnym, który

W Ojcu Chrzestnym, który oprócz filmu ma, w sobie wiele życiowych przesłanek pada takie stwierdzenie z ust Don Corleone:

Pewnego dnia, który może nigdy nie nadejdzie, poproszę o przysługę. Ale póki co dam ci tę satysfakcję jako prezent w dniu ślubu mej córki.

I to przesłanie zawsze się sprawdza, trzeba o tym pamiętać.

A blog mega życiowy mi się podoba !