Portal Uwodzicieli
Witryna poświęcona relacjom damsko męskim oraz budowaniu międzyludzkich więzi emocjonalnych.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

ŚMIEJ SIĘ, A ŚWIAT BĘDZIE ŚMIAŁ SIĘ DO CIEBIE - RONLOUIS

Portret użytkownika Ronlouis

Uśmiech prosta czynność, a jak rzadko wykorzystywana w dzisiejszych czasach. Czasem widząc ludzi mijających mnie na ulicy obserwuje jak idą zwieszeni, smutni w ponurych minach. Pochłonięci w swoich telefonach mając skupiony wzrok w małym pudełeczku, w którym trzymają swój cały świat zamiast rozejrzeć się dookoła i dostrzec ten prawdziwy wokół siebie. Swoją drogą badania psychologiczne udowodniły, że nasz umysł często patrząc w dół, łapie stany smutku, przygnębienia, depresji. Natomiast, kiedy Twoja głowa jest uniesiona do góry, łapiesz pozytywne stany szczęścia, radości, zadowolenia.

Zwródzcie uwagę na to jak często i w jaki sposób korzystacie w ciągu dnia ze swoich telefonów i w jakim kierunku skierowana jest wasza głowa. Myślę, że osoba, która umieściła mnóstwo funkcji w telefonie komórkowym w erze cyfryzacji wiedziała co robi. W końcu nieszczęśliwi ludzie są świetnymi konsumentami.

Powracając jednak do tematu bloga…

Wiemy, że lubimy bardziej tych, którzy lubią nas albo tych, którzy obdarowują nas różnymi komplementami. Jednak nie jest to jedyny czynnik, który ma wpływ na to jakimi uczuciami obdarowujemy drugiego człowieka. Jak bardzo Ciebie ktoś lubi i jak bardzo w stosunku do Ciebie jest przyjacielski. Jet również istotne.

W końcu to przyjemne uczucie, kiedy podchodzimy do kogoś i ta osoba wita nas serdecznym uśmiechem na twarzy. Jest to bardzo ważny czynnik, który stanowi jeden z najważniejszych fundamentów budowania atrakcyjności drugiego człowieka. Jest on nawet na tyle istotny, że, kiedy między Tobą, a kobietą nie występuje zbyt istotny kontekst sytuacyjny czy coś do czego mógłbyś się odnieść. To Twój uśmiech będzie w tym wypadku najważniejszy i najbardziej zwróci jej uwagę.

W pewnym eksperymencie, młoda kobieta, która okazywała swoje zainteresowanie badanym mężczyzną na podstawie wyłącznie nawiązywania kontaktu wzrokowego, mając postawę nachylającą, słuchając z za interesowaniem ich wypowiedzi. Okazało się, że Ci mężczyźni bardziej ją polubili, pomimo faktu, że nie zgadzała się z nimi w wielu istotnych sprawach.
Niezależnie od tego czy język ciała był wtedy istotny czy nie podczas rozmowy. To najbardziej istotnym wskaźnikiem tego czy lubimy daną osobę jest to czy ta osoba lubi nas.

Niby banały, ale posłuchaj.

Twoje myśli kształtują Twoje relacje z otoczeniem i mają wpływ na to, co robisz. Więc jeśli masz świadomość tego, że dana osoba Cię lubi jesteś wobec niej bardziej przyjacielski niż gdybyś miał inne zdanie na temat tej osoby. Siła intencji odgrywa tutaj również ważną rolę dostajesz to, czego podświadomie oczekujesz.
Jak to się ma do tematu poznawania kobiet? Jeśli podejdziesz do kobiety z nastawieniem, że ona Cię odrzuci albo z pewnością Cię nie polubi. To wszystkim co robisz całą swoją sylwetką mimiką twarzy ułożeniem swojego ciała. Wyślesz jej jednobrzmiący komunikat. Odrzuć mnie.

Dlatego spora liczba mężczyzn nie mając świadomości istnienia tych mechanizmów ponosi porażki.
A co by się stało, kiedy podszedłbyś do nowo poznanej osoby z uśmiechem na twarzy? Jak myślisz jak na Ciebie zareaguje? No właśnie… Świat jest lustrem, od którego odbijasz się Ty sam poprzez osoby, z którymi rozmawiasz.
Zilustruje Ci to na przykładzie innego eksperymentu, w którym dobrano w parach studentów pewnej uczelni, osoby te wcześniej się nie znały.

Każdej z tych osób przekazano na zasadzie chybił trafił informację w taki sposób, aby studenci uwierzyli, że są lubiani przez partnera, a druga część studentów otrzymała informację, że nie jest lubiana. Wnioski były do przewidzenia te osoby, które sądziły, że są lubiane przez daną osobę. Były wobec niej bardziej przyjacielskie chętniej się zgadzały w ważnych kwestiach były bardziej komunikatywne. I jak możesz się domyśleć niż osoby, o których ktoś wiedział, że nie jest lubiany.
Posłuchajcie być może to jest nic konkretnego dla Ciebie, ale zapamiętaj – jeśli zachowujesz się w sposób dający do zrozumienia kobiecie, że dajesz się lubić i wszyscy dookoła Cię lubią. To momentalnie jesteś bardziej pozytywnie odbierany przez kobietę.
Wytłumaczę wam to na przykładzie miejsca, które społecznie jest uznawane jako to, w którym naturalnie poznaje się kobiety. Mowa jest tu o klubach.

Zwróć uwagę na pewien aspekt dotyczący twojej gry wewnętrznej, a mówiąc inaczej inner game. Gra wewnętrzna to twoje przekonania na temat świata i ludzi. Bardzo często mężczyźni mają wpojone błędne przekonania na temat kobiet. I stąd wynika to, że mają problemy z ich poznawaniem. Wszystko, co dzieje się u ciebie w środku, widać na zewnątrz w twoich relacjach z otoczeniem.
Z jednej strony u większości osób, jeśli chodzi o ich przekonania, które pielęgnują w swoich głowach, dzieje się za wiele. Za wiele wyobrażeń, stereotypów i bzdur, które zostały im wpojone przez społeczeństwo.

Mężczyźni, którzy osiągają sukcesy z kobietami, mają właściwe myślenie. Nie jest to na pewno myślenie kategoriami bycia bogatym czy wyglądającym jak gość z rozkładówki gazet dla modeli.
Osobom, którym nie brakuje pewności siebie, nie sprawia problemu komunikowanie się z innym ludźmi, i co bardziej istotne, posiadają swoje własne poczucie wartości.

W dzisiejszych czasach wiele osób ma bardzo niskie poczucie własnej wartości. Co jest spowodowane z kolei ich kompleksami, błędnymi przekonaniami na temat świata i wieloma doświadczeniami, które sprawiły, że myślą tak, a nie inaczej. W konsekwencji to wszystko powoduje brak pewności siebie, co z kolei widać w ich mowie ciała.

Osoba, która ma niską samoocenę, w swojej głowie hołduje tego rodzaju przekonaniom: nie jestem wystarczająco dobry, nie podobam się kobietom, jestem kiepski, kobieta ma wyższą wartość ode mnie i nie zasługuję na nią.

Te wszystkie bzdury, które facet wpoił sobie do głowy, powodują, że będzie on patrzył w dół, zamiast patrzeć prosto w oczy. Będzie chodził zgarbiony, zamiast się wyprostować. Siadając gdzieś będzie prezentował postawę skrzyżowanych rąk czy nóg, nie będzie zajmował dużo przestrzeni. Jego mowa ciała przekaże jak bardzo ma niską samoocenę i niskie poczucie własnej wartości. Chcę ci uświadomić, że to, co jest na zewnątrz, jest i w środku, i twoja mowa ciała mówi bardzo dużo – tym bardziej dla kobiet, które są zdecydowanie bardziej wyczulone na takie detale. Powie jej, jaki jesteś w środku - czy jesteś pewny siebie, czy też nie. Czy warto cię poznać, czy raczej odrzucić?

Bo jeśli chodzisz wyprostowany, pokazujesz tym samym jak bardzo jesteś pewny siebie, że masz duże poczucie własnej wartości, którego nie da się tak po prostu komuś zachwiać. Nawet jeśli nie potrzebujesz wiedzieć tego, o czym ci teraz piszę, to po prostu będziesz bardziej świadomy.

Możesz oczywiście pozować na osobę pewną siebie, ale najważniejsze jest to, co masz w środku i jakie masz zdanie o sobie. Jeśli będziesz tylko grał pewnego siebie, a nie będzie to spójne z tym jak się czujesz wewnętrznie, kobieta bardzo szybko to wyczuje. I będziesz kimś, z kim ona nie chce przebywać.
Oczywiście nie napisałem ci tego po to, żebyś nic z tym nie robił i wciąż zachowywał się tak jak dotychczas. Chcę jednak, żebyś dostrzegł ten ważny aspekt, jakim jest mowa ciała i wiedział o tych elementach, nad którymi będziesz musiał trochę popracować.

Gdyby kobieta będąca w klubie miała dawać swój czas każdemu facetowi, który do niej podejdzie, musiałaby tylko to robić. Dlatego w pierwszej kolejności ona musi dokonać preselekcji danego mężczyzny i ocenić go poprzez to jak się porusza oraz jaka jest jego mowa ciała. Dlatego pamiętaj: twój chód powinien być wolny, pewny, opanowany, nie powinieneś wykonywać gwałtownych ruchów, które mówią o strachu. Ważne jest też to, co robisz z rękoma – nie trzymaj ich w kieszeni jak jakiś koleś, który coś w nich ukrywa. Jeśli już masz zamiar trzymać ręce w kieszeni, to tak, żeby kciuki twoich rąk wystawały na zewnątrz kieszeni. Demonstrujesz w ten sposób postawę władzy, coś w stylu – ja tu jestem panem sytuacji.

Będąc w klubie, podczas rozmowy z kobietą, nierzadko będziesz zmuszony do tego, by się do niej nachylać - w innych okolicznościach, kiedy poznajesz kobietę wciągu dnia, czy jesteś z nią na spotkaniu, nachylanie jest niedopuszczalne. Natomiast w klubie, gdzie jest głośno, jest to dopuszczalne. Ważne jest przy tym, byś mówiąc do jej ucha nie krzyczał, ale też mówił wyraźniej. Możesz nawet delikatnie ją muskać swoimi wargami.
Pamiętaj, żeby chodzić z klatką wysuniętą do przodu. Twoje ramiona niech będą luźne, lecz nie jak aktor debiutujący przed publicznością, bo będziesz wtedy wyglądał karykaturalnie. Im częściej będziesz chodził wyprostowany, tym bardziej taka postawa stanie się dla ciebie czymś naturalnym – oczywiście przy nieustannej praktyce. Demonstrujesz w ten sposób pewność siebie, co ma również wpływ na twój stan wewnętrzny.

Twoja głowa niech będzie lekko podniesiona do góry – tylko bez przesady, żebyś nie wyglądał przypadkiem na zarozumiałego.
Jeśli siedzisz na kanapie, rozłóż swoje ręce na niej z jednej i z drugiej strony, zajmij trochę przestrzeni. Nie trzymaj przy tym skrzyżowanych nóg czy blisko siebie, rozłóż je na boki. Taki opis może wydawać ci się dziwny, ale taką postawą pokazujesz, że jesteś wyluzowanym kolesiem i masz silną rzeczywistość, w której funkcjonujesz tu i teraz.

Musisz jednak pamiętać, że to, co przekazujesz słowami, musi być jednocześnie spójne z tym co robisz ze swoim ciałem w trakcie interakcji z kobietą. To tak, jakbyś podszedł do kobiety i powiedział: „Mam na ciebie ochotę”. Jeśli twoja mowa ciała nie przekazuje tego, co mówisz słowami, po kilku minutach kobieta albo zacznie patrzeć na ciebie jak na dziwaka, albo nawet nie nawiąże interakcji i odejdzie. Dlaczego tak jest?
Dziewczyna widzi wówczas, że osoba, która tak mówi, udaje kogoś za kogo chce uchodzić, wygląda na spiętego i nie wygląda jak ktoś, kto rzeczywiście jest atrakcyjny dla kobiet. Porusza tematy, które nie odzwierciedlają tego, kim naprawdę jest. Kobiety są bardzo empatyczne i od razu wyczuwają fałsz. Dlatego, jeśli w trakcie trwania interakcji coś idzie nie po twojej myśli, dobrze jest się zastanowić, czy twoja mowa ciała jest równocześnie spójna z tym, co wyrażasz słowami.

Wiem, że możesz być trochę przytłoczony tą informacją, ale metodą na to jest zwyczajnie zachowywać się naturalnie. Do tego prowadź z nią nielogiczną rozmowę, która pozwoli wam wystrzelić na inny poziom i zwiększyć temperaturę waszej komunikacji.
Jeśli mówisz do kobiety, że chcesz się z nią kochać, to zachowuj się tak, jakbyś rzeczywiście tego chciał. Bo jeśli ona zauważy, że mówisz to specjalnie, a nie dlatego, że tak rzeczywiście jest, to szybko spuści cię w kibel i będziesz kimś, z kim nie chce rozmawiać. Tak jak dzieje się to z większością mężczyzn, którzy nie są spójni z tym, co mówią, a później dziwią się temu, że dziewczyna ich olała.

Jeśli nie jesteś doświadczony, rozmawiaj z nią neutralnie, tylko w żadnym wypadku nie poruszaj z nią tematów związków, jej chłopaka, nawet jeśli ona sama do tego nawiązuje. Jeśli na przykład niedawno zostawił ją facet i ona przyszła do klubu odreagować, to nie rozwijaj tego tematu. Tylko powiedz: „Rzeczywiście musi być ci ciężko, ale powiedz sama, gdybyś miała teraz zrobić coś przyjemnego, coś tylko dla siebie i zapomnieć o tych wszystkich trudnościach, które cię spotykają, to co by to było?”.

Spójrzmy na inny przykład. Widzisz dziewczynę, która przyszła do klubu w krótkiej spódniczce z dużym dekoltem, z biustem na widoku dla wszystkich. W trakcie waszej rozmowy, mówisz do niej: „Gdyby nie ci wszyscy ludzie tutaj dookoła, to już dawno radowalibyśmy się sobą”. To jest szczere, lecz powiedziane w elegancki sposób. Możesz użyć słowa „zerżnąć”, ale jeśli nie będzie to spójne z tobą, bo zaczniesz się denerwować, to lepiej będzie, gdy powiesz „radować się sobą”.

Jeśli masz rozterki przed mówieniem takich rzeczy, to chcę, abyś wiedział, że kobieta, jeśli przyszła do tego klubu wyzywająco ubrana, to na pewno nie po to, żeby rozmawiać o poezji. Poza tym, dlaczego niby miałbyś wstydzić się mówić do niej takie rzeczy? Masz się wstydzić tego, że jesteś mężczyzną?
Gdybyś usłyszał rozmowę dwóch kobiet o facetach, zdziwiłbyś się jak potrafią być bezpośrednie w swoich opisach, opowiadając sobie o tym na przykład, czy ma dużego i czy doprowadził ją do orgazmu. A jeśli kobiety są bezpośrednie, to uwierz mi, chcą tak samo bezpośredniego faceta. Masz być jej fantazją, księciem na białym rumaku, jej snem na jawie.

A przede wszystkim pamiętaj o najważniejszym.

"Śmiej się, a świat będzie się śmiał do Ciebie" Smile

Pozdrawiam
Ronlouis

Odpowiedzi

Portret użytkownika opos1

Ciekawy blog dla

Ciekawy blog dla poczatkujacych Smile

Podoba mi się, dużo

Podoba mi się, dużo konkretów.

Portret użytkownika Ronlouis

Dziękuję cieszę się, ze się

Dziękuję cieszę się, ze się podoba Smile

Jedna uwaga, jeżeli ktoś jest

Jedna uwaga, jeżeli ktoś jest "naturalnie" zgarbiony i chodzenie wyprostowanym sprawia mu wysiłek - najprawdopodobniej ma przykurczone mięśnie klatki piersiowej i przód barków, natomiast zbyt słabe mięśnie pleców i tylny akton barków. Aby to zmienić potrzebne są odpowiednie ćwiczenia.

Portret użytkownika Ronlouis

Ćwiczenia są potrzebne,

Ćwiczenia są potrzebne, chociażby w temacie kobiet pozwolą Ci utrzymać kondycję w sypialni Wink

Fajne. Nie lubię długich

Fajne. Nie lubię długich blogów, a ten dobrze się czyta, nawet nie będąc skupionym do końca, po chwili wczułem się w czytanie. Jest tutaj na forum kilku autorów blogów, których lubię czytać. Ty jesteś jednym z nich Smile

Portret użytkownika Ronlouis

Szymon A Ty jesteś jednym z

Szymon A Ty jesteś jednym z tych dla których piszę takie blogi Smile Dziękuję za dobre slowa:-) Piona Wink !

Portret użytkownika Guest

no już już...

no już już...

Nastawienie... a jak to jest,

Nastawienie... a jak to jest, ze podchodzi sie do kobiety z nastawieniem, ze nic sie od niej nie oczekuje i daje to najlepsze efekty?

Portret użytkownika Ronlouis

Takie nastawienie daje dobre

Takie nastawienie daje dobre efekty. Natomiast kiedy rozmawiasz jakiś czas z kobieta musisz wiedzieć czego chcesz od tej kobiety i gdzie ta znajomość ma Cię zaprowadzić. A później prowadzić ja w kierunku osiągnięcia Twojego celu Wink

A jesli prowadzisz ja w

A jesli prowadzisz ja w nieznane? To jest bardziej emocjonujace niz prowadzenie do konkretnego celu, prawda? Laughing out loud

Portret użytkownika Ronlouis

Tak jak najbardziej to ma być

Tak jak najbardziej to ma być nieznane dla niej i ona ma tak to obierać. Pomimo faktu, ze Ty to robisz świadomie, tylko ona o tym nie wie.