Czy wiesz jak poderwać piękną dziewczynę?Witam.
Dawno nic nie pisałem. Pewnie ten temat w ogole by nie powstal, ale przez przypadek trafilem dzis na konto mojej bylej nauczycielki.
Nauczycielka ta uczyla mnie fizyki. Rzadko sie zdarza, ze uczniowie milo wspominaja nauczycielke. Zeby tak sie stalo musi ona miec odpowiednie podejscie, poczucie humoru, a takze wiedze i umiejetnosc przekazu.
Ta Pani od fizyki zapewne stajac pierwszy raz przed uczniami czuła strach, ale im czesciej to robiła tym strach odchodził. Obserwowala reakcje ludzi i po kilku latach prowadzenia lekcji potrafila zaciekawic nawet takiego abstyneta fizyki jak ja. Mimo iż moja wiedza z fizyki nie byla duza zawsze mialem 5 czasem zdarzalo sie 4. Ta ocene glownie zawdzieczam sprytowi i umiejetnosci obserwacji tej kobiety, ktora miala swoj system oceniania. Wystarczylo przeczytac przed lekcja kilka zdan i odezwac sie na poczatku i juz ladowalem w Jej notesie.
W ostatniej klasie technikum kazdy chcial miec jak najwyzsza ocene. Kazdy o to walczyl, a ja bylem bardziej przy ocenie 4 niz 5. W zasadzie nie mialem szans. Nawet nie protestowalem. Wtedy uslyszalem cos co bede pamietal do konca zycia:
"Marso....dam Ci ta 5, poniewaz wiem, ze jezeli musialbys się na ta 5 nauczyc to bys to zrobil"
Widocznie dla Niej ,moje podejscie oraz szacunek dla tej kobiety spowodowaly, ze moja osobowosc wygrala z wiedza.
Dlaczego o tym pisze?
Z tego co wiem, ta nauczycielka jest powaznie chora.
Niekotre osoby zaczynaja doceniac zycie dopiero jak je "traca". Tych, ktorzy kochaja zyc dopada choroba.
Przez cale zycie nie przywiazujemy znacznej uwagi do bliskich, a kiedy odchodza jest juz na wszystko zapozno. Zaczynasz wtedy myslec dlaczego nie powiedziales tej osobie tego, albo czy zrobiles wszystko, zeby wiedziala ze Tobie na niej zalezalo. Niestety dla nas czas plynie do przodu i nie da sie go cofnac, a kazdy z nas przynajmniej raz w zyciu pomyslal "gdybym mogl cofnac czas"
Tak samo drodzy panowie jest z podrywaniem kobiet.
Liczy sie:
- doświadczenie (strach nauczycielki, ktory znika)
- osobowosc ( czasami wygrywa z wiedza)
- chęc do dzialania (gdybym mogl cofnac czas)
Tego wszystkiego nie nabywa sie od razu!
Poradnik, ktory ostatnio napisalem, moze jest dobry, a moze do dupy. Ale nie zawarlem w nim chyba najwazniejszej mysli:
"musze to zrobic, bo drugiej szansy moze nie byc"
Ludzie uwazaja zycie za cos normalnego. Codziennie omija ich wiele przyjemnosci a zegar wciaz tyka. Mijaja kobiete i mysla, ze jutro pewnie tez ja spotkaja, przekladaja cos do zrobienia na kolejny dzien itd.
Jezeli zawahasz sie przed podejsciem do kobiety przypomnij sobie ten wpis. Jezeli nawet Cie oleje co z tego? Wazne, ze sprobowales. To ja cos ominelo w zyciu nie Ciebie!!!!! Poniewaz Ty dales jej szanse, tak jak zycie daje szanse kazdemu z nas!!Rozumiesz?
Zacznij w koncu dzialac , bo zycie Ci ucieka z kazda minuta....
poprostu..."Miej jaja by robić i mówic cokolwiek na co masz ochotę!"
Pozdrawiam
Odpowiedzi
Kolejny wpis króry mi się nie
wt., 2009-08-25 08:53 — elNinoKolejny wpis króry mi się nie pdoba, nic tu w sumie nie ma oprocz Twojej histori życiowej i jakies na siłe podsumowanie, typu: "Musisz miec jaja"
jak to czytałem to pomyslalem ze historia z nauczycielka nie ma nic zwiazanego z podchodzeniem do kobiet.
Po śmierci jakos tak wszystkich doceniamy, dlatego najbardziej sprzedawalna płyta 2009 to Dzekson gwarantowany.
Jedynie co przemawia to, że podrywac trzeba nauczyc sie stopniowo. Każdego dnia czegos nowego. Nie zdobędziemy tego odrazu
Dla mnie chybiony wpis. Rozczarowałem się, liczyłem na cos lepszego.
Na plus to że wkoncu jest cos na głównej
Dla mnie Twoj komentarz jest
wt., 2009-08-25 09:15 — marsoDla mnie Twoj komentarz jest chybiony i golym okiem widac ze nie potrafisz wyciagac wnioskow z tresci.
Gdy skrytykowales moj poradnik pomyslalem, ze rzeczywiscie moze nie jest on dobry, ale teraz wiem ze jstes kolejnym kowbojem klawiatury (zaraz po Dboy'u), ktory jak sie kogos doczepi to krytykuje, a sam gowno robi.
I do tego Twoje stwierdzenie (nie podoba mi sie pewnie dlatego, ze do tego wszystkiego doszedlem sam) Tak doszedles sam...przeczytales o tym a nie doszedles, a to znacząca roznica!!
Prosze bardzo wykaz sie! Daj jakis ciekawy wpis na blogu. Na jeden wpis tylko Cie stac? Jeszcze na temat bylych?temat ktory byl wałkowany 100 razy i z kazdego blogu uzytkownikow mozna zrobic kolejny wpis....
Admin bardzo pozytywnie ocenil poradnik i ten wpis skoro jest na glownej. Ty oba wpisy skrytykowales.
Napewno zarowno Ja, Admin jak i wszyscy na stronie z niecierpliwoscia czekamy teraz az zablysniesz jakims wpisem....przeciez napewno jest o czym...do wszystkiego "doszedles sam"
chodzilo mi o to że tu jest
wt., 2009-08-25 22:23 — elNinochodzilo mi o to że tu jest tyle wspaniałych rzeczy że to wymięka przy tamtych, naczytałem sie tu tylu mądrych wiadomosci i to mi się nie podoba
a nie pisze bloga bo ja od tego nie jestem, nie musze pisać.
Krytykować mam prawo. Nie chodzi mi tu że się do Ciebie czepiam, bo na przykład bardzo bardzo spodobało mi się "Testowanie kobiet" i to mnie bardzo dużo nauczyło.
Wracajac do tego że doszedłem do czegoś sam, to było jedna z rzeczy do której sam do szedłem a nie przaczytałem. Na prawde podobaja mi się twoje rady i wpisy. Ten mi się nie spodobał miałem prawo go skrytykować.
Tyle ode mnie pozdrawiam
Aleksander
Hejka, w ogóle, jestem tutaj
wt., 2009-08-25 09:59 — playerHejka, w ogóle, jestem tutaj nowy i to mój pierwszy wpis.
Niby wspomniałeś tutaj o oczywistych kwestiach, ale w tym codziennym biegu zapominamy o tym. Jednak warto przypominać dobrą formułę 'Carpe diem'
@Marso, mi się tam ogólnie Twój wpis podoba, z uwagi na jego przesłanie
Moim zdaniem mało wnosi ten
wt., 2009-08-25 11:43 — FahimMoim zdaniem mało wnosi ten wpis.. Wszystko by było ok, gdybyś dalej pociągnął temat i rozpisał się bardziej , bo pomysł miałeś dobry. Słyszałem że udzielasz płatnych szkoleń , powinieneś więć popisać się czymś większym niż wpisem który jest tak oczywisty heh.. no może jak dla mnie? Może innym sie przyda . Ale to tylko moje zdanie i ja nie będe Ci mówić co masz robić . Bądź tylko gotowy na krytykę. Większość z tego forum chyba boi się wypowiadać , nie rozumiem dlaczego? Ludzie nie mają jaj żeby wyrażać swojej opinii na dany temat. Ile razy widzimy dany temat , odwiedzony 1000 razy , skomentowany 5 razy...
Fahim.
Tak dla kazdego wszystko jest
wt., 2009-08-25 15:17 — marsoTak dla kazdego wszystko jest oczywiste jak juz ujrzy swiatlo dzienne. Nie mialem zamiaru sie rozpisywac poniewaz to co chcialem przekazac ,przekazalem! Ten wpis ma kilka ukrytych przekazow. Kazdy widzi to na co mu wiedza i doswiadczenie pozwala heh Jezeli bede chcial napisac o czyms wiekszym umieszcze to w dziale dla zaawansowanych

Jezeli balbym sie krytyki nie pisal bym w ogole blogow i nie udzielal rad na forum.
Poza tym jezeli chcesz kogos krytykowac to pokaz, ze znasz sie na tym. Napisz na blogu cos ciekawego i "wiekszego" to zwroce Ci honor...a na razie to sie smieje z takich uwag poniewaz jakby np. aktor mial sluchac krytyk przypadkowych osob na ulicy, to by nigdy wiecej na scene nie wyszedl
Temat owszem znany ale
wt., 2009-08-25 12:20 — frozenKAITemat owszem znany ale poruszyłeś Marso kwestię wg. podstawową! Od takiego nastawienia jakie opisałeś na blogu zwyczajnie trzeba zacząć nawet jeśli ktoś nie ma ambicji być PUA a zwyczajnie chce poprawić swoje relacje z kobietami czy uatrakcyjnić życie towarzyskie.
Fahim! Nie wszyscy logujący się tutaj przychodzą z taką wiedzą i takim doświadczeniem jak Ty...! Większość to 'frajerzy', 'excuserzy' czy jak tam jeszcze zwać, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu. Jak mowiłem treść na blogu Marso to podstawa bez czego nie da się pójść dalej...
Dobrze, że wpis zawiera tylko tyle! Wszelkie rozwinięcia, rozszerzenia są moim zdaniem zbędne! Jeśli ktoś chce z tego korzystać to powinień przeczytać, wyciągnąć wnioski i działać. Z doświadczenia wiem że wykładanie ludziom gotowych recept nic nie pomaga, bo wpadają w - ich nmniemaniu - "złoty" schemat. Jak ktoś zrobi użytek z makówki to skorzysta i z tego!
Szacunek
Jak dla mnie wpis na + .
wt., 2009-08-25 13:29 — pentisJak dla mnie wpis na + . Osobiście nic nowego nie odkrył marso, ale wiele osób dopóki czegoś nie przeczyta, to nie zdaję sobie z tego sprawy.
Dlatego nawet tak oczywiste wpisy są czasami potrzebne.
Jeśli mam coś skrytykować, to sama historia jako przykład mogła być lepsza.
Ale liczy się samo przesłanie, aby nie odkładać niczego na później, sam staram się tak postępować, aby z wszystkiego co robię, być zadowolony i mieć pewność, że zrobiłem wszystko, a nawet ciut więcej niż mogłem.
Zajebiście to opisałeś mi sie
wt., 2009-08-25 16:48 — PonuryZajebiście to opisałeś mi sie bardzo podoba
i powiem Ci ze w sumie może nie długo wpis ale bardzo ciekawy dzięki ;>
Wpis fajny ale fakt faktem że
wt., 2009-08-25 20:50 — vertusWpis fajny ale fakt faktem że dla jednych jest to oczywiste ale dla drugich nie...
Pozdr
Wpis dla młodszych
czw., 2009-08-27 22:59 — OceanWpis dla młodszych czytelników, ale go sobie przypomne po kolejnej nieudanej próbie uzyskania numeru telefonu.
Bardzo refleksyjne, i muszę
wt., 2009-09-01 18:11 — Witus902Bardzo refleksyjne, i muszę przyznac że jest tu sporo z mojego sposobu myslenia. Wpis na prawdę dobry. Pozdrawiam
Tak. to prawda.
wt., 2009-09-01 21:07 — Gośću (niezweryfikowany)Tak. to prawda.
prosto sensownie
sob., 2009-09-05 18:18 — jinxxxxprosto sensownie łopatologicznie
pasi
Marso, moim zdaniem twój wpis
czw., 2009-09-10 21:56 — JTRipperMarso, moim zdaniem twój wpis jest bardzo dobry i dla mnie jego treść jest bardzo fajna. Widzę w nim szczerość i uważam że może stanowić dobrą inspirację dla początkujących, średnio doświadczonych i nawet bardziej zaawansowanych. Nie przejmuj się durnymi sabotażystami którzy nie rozumieją po co są te artykuły; pewnie mieli w dalekiej przeszłości (albo jeszcze do niedawna ;]) nadkrytycznych starych i muszą się dowartościowywać naśladując poczynania tamtych wobec nich samych
zamiast działać konstruktywnie.
Pozdro, powodzenia w kontynuacji i rozwoju
Podoba mi się tekst Marso,
śr., 2009-10-21 09:48 — CarlopactwoPodoba mi się tekst Marso, ale co do Twojej wypowiedzi JTRipper, to po co najeżdżasz na przeciwników i krytykantów tego wpisu? Bez przesady. Każdy ma prawo do własnych przemyśleń. Po co mieszasz w dyskusje rodziców tych ludzi. Trochę to niesmaczne i niegodne dżentelmena. A przecież większość facetów ze społeczności podrywaj.org, ma zamiar za takich uchodzić... Pozdro!
Ostro pojechałeś moje ego,
ndz., 2009-11-01 23:07 — AvonasakOstro pojechałeś moje ego, ale dało mi to bardzo dużo do myślenia. Szczerze mówiąc - więcej niż wszystkie teksty Gracjana. To co opisałeś to taki fundament wierzy Babilońskiej, który każdy musi obalić. Jest to bardzo dobry dopełniacz całej wiedzy Gracjana, opisuje proces psychologiczny zachodzący w twojej głowie, co bardzo mi się podoba bo pasuje do mojego zachowania. Postaram się zmienić
pozdro pik aperzy xd
Bardzo dobry wpis,
pon., 2010-11-29 18:04 — TommoulussBardzo dobry wpis, najbardziej spodobało mi się sformułowanie o tym, że dajemy szansę kobiecie tak jak życie daje szansę nam. ;]
Jednak zdanie "musze to zrobic, bo drugiej szansy moze nie byc" powiedział bym raczej w sposób "chcę to zrobić, bo wiem jak to jest żałować za to, czego się nie uczyniło i wiem jak to jest pytać się siebie samego dlaczego tego nie zrobiłem". Wg mnie bardziej przekonuje. ;]