Portal Uwodzicieli
Witryna poświęcona relacjom damsko męskim oraz budowaniu międzyludzkich więzi emocjonalnych.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Postaw nowy dom

Portret użytkownika Aleus

Postaw nowy dom

Dom jest tam, gdzie jest twoje serce. Powinieneś zawierzyć swojemu sercu na tyle, aby odkryć, że twój dom nie musi być tam, gdzie (w tym życiu) się urodziłeś. Część ludzi wie to od zarania, inni, jak ja, dowiadują się tego znacznie później i muszą mieć za sobą sporo perypetii, aby to chwycić.

Jeśli ktoś chce po końcu związku panicznie wrócić do niego, to tak naprawdę boi się zmian. Nic nie kończy się bez powodu. Nawet ewentualny powrót to strata czasu. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Choć w tej rzece przepływa już inna woda to mimo wszystko ta sama rzeka. Żeby ponowne zjednoczenie miało najmniejszy sens, to obie strony muszą przemyśleć swoje błędy, wyciągnąć wnioski i faktycznie spróbować oraz jednocześnie, mocno się starać. W mojej opinii 99% takich powrotów to strach przed nieznanym i brak innych opcji. Jeśli człowiek nie ma opcji, to powinien sobie je stworzyć.

Wyobraź sobie, że masz dom i dzielisz go z kobietą i ona mimo Twoich usilnych próśb, co chwilę przynosi jakieś śmieci. Mimo że ten dom jest piękny, są nowe perskie dywany (kij, że ich nie lubisz, ona chciała i się zgodziłeś, paskudzą wystrój), marmur, luksusowe wyposażenie to ona znosi te śmieci cały czas, bez ustanku. W tym domu zaczyna coraz bardziej cuchnąć. Śmierdzi i wietrzenie nie pomaga. Tych odpadków jest coraz więcej i już nie ma, jak się w tym wszystkim wspólnie pomieścić. Wstyd też do takiego domu kogokolwiek zaprosić. W końcu nie możesz z nią wytrzymać i wychodzisz. Ona wysadza ten dom. Koniec.

Tymi śmieciami są wszystkie przejawy braku lojalności (obgadywanie za plecami i w towarzystwie), fochy, żale, szukanie zaczepek i powodów do kłótni, brak wierności i tym podobne trudne oraz bezmyślne zachowania. Tym wietrzeniem są wszystkie szanse, jakie dawałeś tej kobiecie. Wstyd przed zaproszeniem kogokolwiek do tego domu jest metaforą obawy przed pokazaniem się w towarzystwie, bo będzie scysja, kąśliwe uwagi i Twoja reputacja zostanie nadszarpnięta. Te niepasujące perskie dywany to alegoria dyktatów na które musiałeś się zgodzić, byle ona nie odeszła. I tak perskie dywany nie pomogły.

Wracając. Śpisz pod gołym niebem, ale jesteś w końcu spokojny. Wszyscy Cię pytają, gdzie jest Twój dom. Mówisz, że wyleciał w powietrze, płaczesz każdemu w rękaw i tęsknisz za starym domem, ale w końcu bierzesz młotek do ręki. Zaczynasz budować nowy. Stawiasz fundamenty od nowa i nagle pika Ci w głowie durna myśl: a co, jakby jeszcze raz zaprosić tę starą kobietę do niego? Myślisz, że tym razem nie będzie Ci znosić do nowego domu śmieci? Poważnie? Znowu zaryzykujesz swoim nowym domem.? Ten dom to Twój świat.

Ty decydujesz kogo wprowadzasz do swojego uniwersum. Jeśli ktoś nawalił raz, to nie bądź zbyt naiwny, że nagle się odmieni i podziękuje Ci, że jesteś taki litościwy, bo go zapraszasz ponownie. Nie, on znowu podpali zapewne Twój świat, bo już raz to zrobił, a Twój przejaw dobrej woli ma za Twoją słabość.

Jeśli kobieta wychodzi z Twojego świata, to znaczy, że się jej nie podobał. Zastanów się dlaczego i buduj lepszy. Tylko zaproś do niego inną, nową panią domu. W końcu może nie będziesz też musiał mieć w nim nie pasujących perskich dywanów. Być może z nią stworzysz lepszy duet.

Każdy facet to samiec. Pomyśl koniec związku to szansa na nową wybrankę, nowy seks, czujesz ten zapach nowego seksu (weź głęboki oddech), wspaniałe, wspaniały zapach. A Ty tę wizję nowej, fajnej dziewczyny chcesz zaprzepaścić, bo będzie trudno. Jasne, że będzie trudno. Zapewne wypadłeś z obrotu. Kobiety nie czekają na Ciebie jak mistera świata, ale jeśli będziesz szukał, próbował to w końcu znajdziesz nową dziewczynę. Jeśli już patrzeć na starą to tylko pod jednym kątem. Hello! Już raz Ci się udało zdobyć dziewczynę. Może nie była extra, ale się udało. Skoro raz się udało, to uda się drugi raz. Wyjdź ze swojej jaskini bojaźni i garuj za nowymi łaniami. Szukaj lepszej.

Tekst można obrócić w drugą stronę. Jeśli Ty cały czas zaśmiecałeś dom kobiecie, to weź miej, chociaż litość i daj tej biednej dziewczynie spokój. Miałeś mnóstwo okazji, aby się ogarnąć po którymś wietrzeniu, ale Ty dalej napinałeś żyłkę i jesteś zdziwiony, że Ci się rybka zerwała. Miała już tego wszystkiego dość. To jak w Testosteronie: przynajmniej się godnie rozstań. Życz jej wszystkiego dobrego i nie zatruwaj jej życia. Nawet jak poprawisz swój świat to ona już nie chce drugi raz do niego wchodzić. Nie wystosowuj zaproszeń, bo tylko męczysz bułę. Szukaj swojej nowej pani domu.

Odpowiedzi

Portret użytkownika Cristian'o Minetti

Zgłoszone na główną i dodane

Zgłoszone na główną i dodane do ulubionych. Blog zajebisty. Ostatnia strona z odwrotnoscia sytuacji moim zdaniem nie potrzebne. Ale to tylko moja skromna opinia. Jeszcze raz pjona!

Portret użytkownika Aleus

Dziękuję raz jeszcze za

Dziękuję raz jeszcze za komentarz, zgłoszenie i miłe słowo. Jednak końcówka potrzebna. Nie trzeba było czekać nawet dnia. "Przykład? Proszę bardzo". Ten temat: http://www.podrywaj.org/forum/po...

Portret użytkownika zig

Bardzo ładna metafora, ten

Bardzo ładna metafora, ten blog powinien trafić do klasyków. Krótko zwięźle i na temat.

Portret użytkownika Milton

Ostatni akapit jak

Ostatni akapit jak najbardziej trafny, przypomina mi starego mnie.

PS. Muzyka mnie uwiodła Wink

Ciesze się że codziennie

Ciesze się że codziennie można tu znów coś wartościowego przeczytać.Zrobiło się tu więcej tematów o związkach a mniej o samym podrywie widać czas nas zmienia.

taka dygresja, co ma

taka dygresja, co ma wspólnego tekst piosenki z Twoim tekstem? a i odnosnie ostatniego akapitu, cenna uwaga. jak widac nie wszystkim sie spodobala bo najlepiej robic wode z mozgu drugiej osobie, samemu bedziesz ukladal sobie zycie a ktos inny bedzie mial rozpierd**l emocjonalny bo ciebie naszla taka ochota. jakie to ...polskie.

Portret użytkownika big bad wolf

Wczoraj rozstałem się z

Wczoraj rozstałem się z dziewczęciem po cholernie fajnym, ale też trochę zaśmieconym domostwie. I od rana (czy też wytrzeźwienia)rachuje czym się zająć, w co zainwestować czas i ile mi potrzeba do wyleczenia. Właśnie zrobiłem sobie kawę aby porobić listę nowych priorytetów, a że coś mnie podkusiło to wpadłem tu... i na ten wpis. Podziękował, motywacja +50. Świetny tekst!

Portret użytkownika Wolny Jeździec

Konkretny i bardzo

Konkretny i bardzo wartościowy wpis dawno mnie tu nie było, bo szczerze nie podobał mi sie kierunek w którym zaczął zmierzać ten portal szczególnie po odejściu Gracjana. Ale to co stworzyłeś to coś jak za starych dobrych czasów. Perła poprostu ląduję w ulubionych i na twardzielu gdzie mam swoją biblioteke na wypadek gdyby coś kiedyś poszło nie tak z portalem Smile oczywiście odpukać w niemalowane ;p Bo to co się tu znajduje to POTĘRZNA wiedza. Odnośnie jeszcze wpisu bardzo mi sie przydał po niewypale takim jak mój ostatni 2 letni związek, a już rozglądałem sie za zareczynowym ;p ale takie wpisy uskrzydlają. Dzięki stary oby tak dalej Smile

Portret użytkownika Dupekkk

Dobry artykul

Dobry artykul