Portal Uwodzicieli
Witryna poświęcona relacjom damsko męskim oraz budowaniu międzyludzkich więzi emocjonalnych.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Zasady PUA w praktyce - dylemat

7 posts / 0 new
Ostatni
Kriz1379
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 25
Miejscowość: Wrocław

Dołączył: 2021-11-02
Punkty pomocy: 0
Zasady PUA w praktyce - dylemat

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawia mnie jedna rzecz. Czy te wszystkie cechy "silnego", pewnego siebie faceta, o którym jest niejednen blog na tej stronce mają tak naprawdę duże znaczenie u kobiet? Ja osobiście uważam, że tak chociaż nie ukrywam, że od jakiegoś czasu mam trochę mętlik w głowie. Często widzę, że w praktyce to wygląda zupełnie inaczej i nie potrafię zrozumieć jak niektóre związki mają rację bytu. Patrząc przez pryzmat blogów one nie powinny istnieć a jednak istnieją. Podam kilka prawdziwych przykładów z własnych obserwacji:

1) Ładna kobieta w związku z niezbyt urodziwym facetem bez perspektyw zawodowych, pasji, nieciekawym w towrzystwie.

2) Ładna kobieta w związku z facetem, który podaje sie jej na tacy, pieskuje, jest na każde jej skinienie, nie potrafi jej powiedzieć "nie" itd.

3) Ładna kobieta w związku z facetem, który wgl nie inicjuje jakiegokolowiek kontaktu seksualnego - brak seksu od wielu miesięcy choć są w związku

Czy w praktyce znalezienie tej drugiej połówki to nie jest po prostu kwestia szczęscia i trafienia akurat na tą osobę, która zaakceptuje Cię takiego jakim jestes? Sam staram się być ciekawym, zadbanym, silnym i pewnym siebie facetem i nie rozumiem jak niektórzy nie przestrzegając jakichkolwiek zasad PUA są w związkach z naprawdę ładnymi kobietami.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Lord of darkness
Nieobecny
Wiek: 20
Miejscowość: Kraków

Dołączył: 2016-02-16
Punkty pomocy: 41

1. Facet może być silny i pewny siebie, to się nie wyklucza.
2. Może nadrabia w łóżku, albo ogólnie kobieta jest typem dominatorki, a on woli być uległy. Niektórym to pasuje, nie nam to oceniać.
3. Może oboje są aseksualni i też im to pasuje?

WildGuy
Nieobecny
Ogarnięty
Płeć: mężczyzna
Wiek: 29
Miejscowość: pomorskie

Dołączył: 2018-03-22
Punkty pomocy: 508

Kobiety chcą silnego i niezależnego faceta, ale gdy już są z nim w związku, to bardziej odpowiada im facet, który będzie udostępniał im swoje zasoby i samego siebie na każde skinienie palca. Ty mówisz o kobietach w związkach. Dlatego bardzo często faceci w związkach się zmieniają. Na początku facet faktycznie musi być silny, pewny siebie itp. aby kobieta w ogóle zainteresowała się nim, ale będąc w związku przeważają inne cechy osobowości. Kobiety chcą sobie wychować faceta. Nieustannie próbują sprowadzić faceta do takiego bety, między innymi po to, aby mieć pewność, że nadal posiada on atrakcyjne cechy, naturalnie przez nią pożądane. Nawet jeśli to jej się uda i facet zmieni się na tyle, żeby uznać go za nieatrakcyjnego, to liczy się także poziom inwestycji i więź emocjonalna.
Nawet ty będąc w związku powinieneś wykazywać inne cechy osobowości względem kobiety niż przed związkiem. Nie jest pożądane granie na jej emocjach, czy sceptyczność co do inwestowania w relacje z nią, mimo, że takie cechy w ogóle mogłyby doprowadzić do zaistnienia związku.

Gwarantuję ci, że facet, który "pieskuje, jest na każde jej skinienie i nie potrafi jej powiedzieć "nie" itd" ma skrajnie niższe szanse na zauroczenie kobiety niż facet z odmiennymi cechami. Chyba, że rzeczywiście ma jakąś realną wartość i wtedy pieskowanie działa na korzyść. Przecież każda kobieta chce faceta, który będzie chciał z nią być lub przynajmniej stworzy takie wrażenie, a takie pieskowanie to wskaźnik przywiązania i prawdopodobieństwa na oddanie swoich zasobów. Takie pieskowanie nie działa w sytuacji, gdy kobieta nie jest pewna twojej wartości lub jej kompletnie nie zna. Jak podejdziesz do atrakcyjnej kobiety pieskując, to uzna, że czegoś od niej oczekujesz. A jeśli jesteś atrakcyjnym facetem, to nie masz potrzeby pieskowania jej, bo przecież mógłbyś mieć wiele innych kobiet, a ona nawet nie musiała się starać, aby zasłużyć na twoje względy i pieskowanie... poza urodą. Natomiast będąc facetem o dużym statusie społecznym po przekazaniu odpowiednich cech kobiecie, tego typu łaszenie się w odpowiednim momencie może nawet mieć sens i budzić w kobiecie chęć do stworzenia trwalszej relacji.
Kobiety mają różne strategie seksualne. Jedne szukają faceta dobrego do związku, ale będą go nieustannie zdradzać z innymi. Kolejne kobiety będą lecieć na wiele frontów, aby znaleźć najlepszego faceta. Te wszystkie strategie seksualne opisane są w książce Davida Busa. Mózg kobiety nieustannie kalkuluje co się jej lepiej opłaca. Mogą zrobić dziecko z facetem, który prawdopodobnie ich nie będzie chciał, ale dla nich to żaden problem, bo teraz będą szukać faceta o ZUPEŁNIE innych cechach, który te dziecko wychowa. Po prostu oceniły, że to gwarantuje im potencjalnie najlepszy sukces ewolucyjny.
Więc te sytuacje o których napisałeś nie są pożądane i można powiedzieć, że prawdopodobnie wpisują się w pewne strategie seksualne kobiet i spełniają ich oczekiwania biorąc pod uwagę ryzyko inwestycyjne.
Kobieta nawet jeśli jest w związku, który jej się nie podoba, zawsze kalkuluje, czy odejście od takiego związku jej się opłaca. Bardzo często tutaj na forum zobaczysz posty, jak kobieta będąca w związku z facetem nagle umawia się z innym. W pewnym czasie ta szala ryzyka się przechyli i pomyśli, że ma zagwarantowaną dobrą pozycję u drugiego faceta, więc z tym pierwszym może skończyć. Ale nie zrobi tego, dopóki nie ma pewności, inaczej ryzykowałaby zostanie sama na lodzie, a to jest mniej opłacalne niż tkwienie nawet w pompowanym na siłę związku.
Tak więc te 3 przykłady nie zmienią ogólnych zasad. Ponadto ludzkie emocje nie są jakimś obiektywnym wyznacznikiem rzeczywistości. Mógłbyś być totalnym betą, ale okoliczności ułożą się na plus i wyrwiesz ładną laskę, która będzie miała w oczach dany moment, kiedy przykryłeś tą maskę bety, mimo, że hipotetycznie byłbyś nim nadal.
Nawet w filmach występuje często taki motyw wyidealizowanej miłości. Gdzie jakiś cichy chłopak, skrajny beta fantazjuje o swojej koleżance, która woli lokalnych sebixów, ale nadchodzi ten jeden moment, kiedy beta wybawia ją z jakichś opresji, pobije szkolnego osiłka próbującego się do niej dobrać i nagle tworzy się wielka miłość. Takie sytuacje mogą się zdarzyć w życiu, może nie w takiej skali i nie dokładnie w tym sensie.

"kwestia szczęscia i trafienia akurat na tą osobę, która zaakceptuje Cię takiego jakim jestes?" - Liczy się to, jakim się prezentujesz, oczywiście w wiarygodny sposób. Szczęście jest ważne, bo szczęście nigdy nie zaszkodzi. Natomiast jeśli jesteś totalnym betą, to dlaczego jakakolwiek kobieta na świecie miałaby chcieć takiego faceta? Z reguły nie chcą, dlatego szlifujemy u siebie cechy samców alfa. To oni zdominowali planetę i najszybciej przekazywali swoje geny dalej. Spróbuj zachowywać się jak faceci opisani w twoich przykładach, a gwarantuję, że twoje życie nie będzie takie piękne. Na przeciwko tych 3 przypadków, możesz postawić miliony zupełnie odwrotnych.

~

Kensei
Portret użytkownika Kensei
Nieobecny
Moderator
ModeratorWtajemniczony
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35
Miejscowość: Pyrlandia

Dołączył: 2019-11-19
Punkty pomocy: 3407

W praktyce jest różnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi uniwersalnej. Może oboje lubią pizze z ananasem albo grają w LOLa, ich sprawa.

I tu dochodzimy do momentu w którym może zadasz sobie pytanie: po chuj ja się porównuję?

Silny facet ma w dupie z kim jakaś ładna laska jest, silny facet idzie przez życie po swojemu, a jak się napatoczy panna którą będzie w jego typie i go zaciekawi to po prostu będzie chciał ją poznać. Nie będzie zastanawiał się co mają inni czego on nie ma. Pewność siebie.

Dobrodziej z Północy
Portret użytkownika Dobrodziej z Północy
Włączona
Moderator
ModeratorWtajemniczony
Płeć: mężczyzna
Wiek: 30 lat
Miejscowość: Północ

Dołączył: 2019-11-19
Punkty pomocy: 2239

To, że coś nie powinno istnieć, to tylko Twoja nadinterpretacja tych wpisów. Takie zero-jedynkowe generalizowanie świadczy o ignorancji.

________________________________
"To, że coś jest oczywiste nie oznacza jeszcze, że jest prawdą."

Mendoza
Portret użytkownika Mendoza
Nieobecny
Ogarnięty
Ta osoba pomogła w składce na serwer
Płeć: mężczyzna
Wiek: 30
Miejscowość: Nigdzie na stałe

Dołączył: 2012-10-28
Punkty pomocy: 2254

Ty... Ale Ty wiesz, że ładna nie równa się ani fajnej, ani mądrej?

________________________________________________________________
Jeśli nie wiesz gdzie chcesz dojść, to dojdziesz gdzieś indziej.

Kriz1379
Nieobecny
Płeć: mężczyzna
Wiek: 25
Miejscowość: Wrocław

Dołączył: 2021-11-02
Punkty pomocy: 0

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Macie racje. Nie ma co rozkminiać tylko skupić się na sobie i na własnej pewności siebie.